Ortodonta
Piękny uśmiech jest marzeniem każdego z nas. Równe, białe zęby, sprawiają, że nasza twarz wygląda atrakcyjnie i tym samym zwiększa się nasza pewność siebie i dobre samopoczucie. Leczenie ortodontyczne ma na celu nie tylko poprawę estetyki zębów. Wada zgryzu może sprzyjać powstawaniu chorób przyzębia (paradontoza), uniemożliwia dokładne czyszczenie zębów, co sprzyja powstawaniu nieprzyjemnego zapachu oraz przede wszystkim próchnicy.
Węglin Medical oferuje państwu możliwość leczenia ortodontycznego pod okiem specjalistów z zakresu ortodoncji którzy ciągle podnoszą swoją wiedzę i umiejętności poprzez uczestnictwo w kursach i sympozjach.
Zajmujemy się leczeniem wszystkich wad zgryzu:
- zgryz głęboki
- zgryz otwarty
- stłoczenia
- asymetrie
- wady klasy II
- wady klasy III
- diastemy
- sprowadzanie do łuku zębów zatrzymanych
Leczenie składa się z następujących etapów:
- Konsultacja. Poznanie potrzeb pacjenta i wspólne uzgodnienie koncepcji idealnego uśmiechu.
- Diagnostyka. Wykonanie badania i przygotowanie materiałów diagnostycznych (gipsowe modele uzębienia pacjenta, zdjęcia RTG i zdjęcia fotograficzne). Cała diagnostyka wykonywana jest na miejscu w naszym gabinecie.
- Plan leczenia. Omówienie sposobu i etapów leczenia, dobór rodzaju aparatu, omówienie kosztów leczenia.
- Założenie aparatu ortodontycznego. Instruktaż postępowania z aparatem (jedzenie, higiena).
- Kontrola aparatu. Systematyczne wizyty w celu aktywacji aparatu.
- Zdjęcie aparatu: ew. zdjęcia RTG, zdjęcia fotograficzne.
- Założenie retencji: retainer, płytka retencyjna.
- Utrzymanie efektów leczenia. Okresowe wizyty kontrolne z retencją.
W klinice Węglin Medical jest możliwość leczenia zamkami samoligatutującymi
Dlaczego zamki samoligaturujące?
Terapia ortodontyczna powinna być jak najbardziej efektywna i wydajna, oraz musi dawać pacjentowi duży komfort leczenia. Technika bezligaturowa to kolejny krok w rozwoju ortodoncji polegający na zamykaniu łuku w szczelinie zamka za pomocą specjalnej klapki, a nie przywiązywaniu go gumką (tzw. ligaturą). Łuk przesuwa się swobodnie eliminując znacznie tarcie, zwłaszcza w początkowej fazie leczenia. Dla pacjenta oznacza to krótszy czas noszenia aparatu, mniejszą ilość wizyt kontrolnych, oraz minimalne dolegliwości bólowe. Również higiena jest łatwiejsza gdyż nie ma elastycznych ligatur które utrudniają usuwanie nagromadzonego osadu.
Dlaczego zamki samoligaturujące przyspieszają leczenie?
Bo pozwalają na użycie lekkich biologicznie zbalansowanych sił, czego rezultatem jest szybsze i komfortowe przesuwanie zębów. Zredukowane tarcie przyspiesza i skraca czas leczenia od 3 do 6 miesięcy. Również wizyty kontrolne są rzadsze i mogą się odbywać co 12 tygodni.
Jak częste są wizyty kontrolne w przypadku systemu samoligaturujących ?
Dzięki sprawdzonej kombinacji pasywnych bezligaturowych zamków, łuków o skalibrowanej sile działania, mało inwazyjnym protokole leczenia tworzy się system niskich sił i niskiego tarcia, a to wszystko powoduje, że wizyty u ortodonty odbywają się co około 2 miesiące.
Czy leczenie techniką bezligaturową jest mniej czy bardziej bolesne - w porównaniu do innych aparatów stałych ?
Leczenie prawie wcale nie boli, gdyż stosuje się lekkie siły w połączeniu z systemem niskiego tarcia. Natomiast w tradycyjnej technice, gdzie łuk jest przywiązywany, tarcie jest wysokie, co powoduje, że łuk ma większy opór przy przesuwaniu i ciągnąc wywołuje ból.
Czy aparat bezligaturowy pozwala na łatwiejsze zachowanie higieny niż inne aparaty stałe?
Oczywiście, gdyż wszystko swobodnie się przesuwa.
Nasz gabinet posiada kontrakt z NFZ na leczenie ortodontyczne dzieci do lat 12 aparatami wyjmowanymi.
Oferujemy Państwu innowacyjne i nowoczesne podejście do leczenia ortodontycznego mianowicie przeźroczyste nakładki SPARK i Invisalign
Czym jest aparat nakładkowy SPARK i Invisalign?
Leczenie przeźroczystymi nakładkami to niemal niewidoczny sposób prostowania zębów. Dzięki zaawansowanej technologii komputerowego obrazowania 3D lekarz przedstawia pacjentowi kompletny plan leczenia oparty na jego zaleceniach, od początkowego ustawienia zębów do uzyskania pożądanego ustawienia po zakończeniu leczenia. Następnie zostaje wykonany zestaw przejrzystych nakładek dostosowany specjalnie do określonego pacjenta. Zadaniem nakładek jest powolne przesuwanie zębów. Każdą nakładkę nosi się przez około dwa tygodnie. Następnie wymienia się ją na kolejną nakładkę z zestawu, która dalej stopniowo przesuwa zęby w stronę planowanej pozycji końcowej. Czas leczenia zależy od potrzeb danego pacjenta.
Jak działa aparty nakładkowe SPARK i Invisalign?
Nakładki Invisalign i SPARK służą do kontrolowanego, stopniowego przemieszczania zębów. W przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów, w leczeniu Invisalign i SPARK kontrolowany jest nie tylko zakres przemieszczenia przez każdą nakładkę, ale również czas przemieszczania. W związku z tym na każdym etapie leczenia mogą być przesuwane tylko wybrane zęby, zgodnie z planem leczenia Invisalign określonym dla tego etapu. To pozwala skutecznie oddziaływać na zęby.
- System nakładkowy jest praktycznie niewidoczny, nikt nie zauważy, że nosisz aparat,
- Zęby prostowane są za pomocą zdejmowanych alignerów,
- Efekty leczenia widoczne są po pierwszym komplecie,
- Jest to rozwiązanie przeznaczone do leczenia również dla młodzieży, ponieważ wzbogacone jest o np. wskaźnik częstości noszenia,
- Leczenie jest zaplanowane i przygotowane komputerowo, indywidualnie dla każdego pacjenta bardzo dokładnie, przez lekarza,
- Na wizycie z przedstawieniem planu leczenia już możesz zobaczyć jak możesz wyglądać po zakończonym leczeniu,
- Ułatwiona higiena oraz przez cały okres trwania leczenia, pozwala również na odbywanie regularnych wizyt u stomatologa, czy wybielania,
- W razie potrzeby np. publicznego wystąpienia, udzielania wywiadu, ważnego spotkania, możesz zdjąć aparat, aby poczuć się komfortowo,
- Zwykle leczenie trwa od 6-20 miesięcy,
- Nie wpływa na jakość wymowy, jak w przypadku tradycyjnych aparatów,
SPRAWDŹ NASZE METAMORFOZY